„FESTIWALOWE BRZMIENIA” i „KULTURA Z POGRANICZA 2018”

Wycieczki z przewodnikiem szlakiem Michaliny

W ramach realizacji projektu „Festiwalowe brzmienia”, który otrzymał Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy
INTERRG V A
Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach
Europejskiej Współpracy Terytorialnej

222 1111 33333

Plener malarski

Nasi plenerowi artyści nie próżnują… Plener jest elementem projektu „Kultura z Pogranicza 2018”, który otrzymał dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERRG V A
Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

Wystawa podsumowująca plener odbyła się w niedzielę w Parku Miłości godzina 13.00. Było kolorowo i artystycznie :)

6 7 8

Warsztaty

U nas w GOK-u już czujemy festiwalową atmosferę, a to za sprawą warsztatu (Teatr IWIA) przygotowującego do spektaklu „Retromania”, który zaprezentujemy podczasfestiwalu w piątek o godzinie 18.15. Działanie jest elementem projektu Festiwalowe brzmienia, który otrzymał dofinansowanie z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA dla Programu Współpracy INTERRG V A
Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach
Europejskiej Współpracy Terytorialnej.

1 2 3 4


 

Miło jest nam podzielić się nowiną. W tym roku w sezonie letnim będziemy realizować dwa projekty, które otrzymały dofinansowanie z Euroregionu Pro Europa Viadrina. „Festiwalowe Brzmienia” to projekt związany przede wszystkim z Festiwalem Michaliny Wisłockiej, wartość projektu ponad
70 000 zł. Projekt „Kultura z Pogranicza 2018” to bardziej interdyscyplinarne działanie- od warsztatów, podczas których powstanie pierwszy lubniewicki audiobook z legendami, plener malarski po imprezę plenerową Folkowe Lubniewice, wartość projektu to prawie 50 000 zł. Euroregion dofinansowuje Małe Projekty Interreg V A na poziomie 85% wartości projektu. Cieszymy się, że będziemy mogli dla Was i z Wami realizować tak ciekawe wydarzenia.

logo5  1111111  222222222


 

Festiwal Michaliny Wisłockiej realizowany jest w ramach projektu „Oblicza Kultury- od korzeni po współczesność” w ramach Funduszu Małych Projektów w Euroregionie pro Europa Viadrina. Oto relacja z pierwszego dnia. Baner festiwalowy powieszony, więc pora zaczynać.

Zapraszamy na Festiwal Michaliny Wisłockiej, który odbędzie się w dnia 7-9 lipca 2017 roku w Lubniewicach. Będzie to pierwsze takie wydarzenie, poświęcone dr Michalinie Wisłockiej. Uznana seksuolożka, ikona wielu ginekologów i położników zmieniła sposób myślenia milionów Polaków, doprowadziła do tego, że zaczęliśmy rozmawiać o pewnych, ważnych sprawach, komentować tematy seksu, miłości, zachowań, które były tematami tabu.

W latach 50-tych Lubniewice oczarowały Michalinę Wisłocką, tu poznała Jerzego, marynarza, dzięki któremu zaczęła pisać książkę „Sztuka kochania”. Legendarny poradnik zapoczątkował rewolucję seksualną w Polsce, po raz pierwszy wydany został w 1976 roku. I został sprzedany w ponad 7 mln nakładzie.

program-festiwal-michaliny-wislockiej-v2

logo5  1111111  222222222


W ramach projektu: Jazzowe Lubniewice z Przemysławem Raminiakiem
w ramach Festiwalu Michaliny Wisłockiej, Lubniewice 7-9.07.2017

Jeśli grasz na instrumencie, śpiewasz, chcesz doświadczyć jazzowych improwizacji, zgłoś się na warsztat prowadzony przez Przemysława Raminiaka oraz muzyków, z którymi współpracuje.
Prowadzący:
Przemysław Raminiak- instrumenty klawiszowe
Iza Polit- warsztaty wokalne
Tomasz Woźniak- gitara
Jędrzej Łacik- gitara basowa
Maciej Burzyński- perkusja
Opis wydarzenia:
– Codziennie w dniach 7-9 lipca 2017 roku zorganizowane będą
2-godzinne warsztaty instrumentalne i wokalne, w godzinach 12.00-14.00
– Wytypowani przez Prowadzących muzycy wezmą udział w projekcie „Jazz w przestrzeni miasta”, który polega na wykonaniu mini koncertu we wskazanej przez Organizatora przestrzeni.
– Wytypowani przez Prowadzących muzycy wezmą udział we wspólnym koncercie w dniu 9 lipca na scenie głównej

Warunki uczestnictwa:
1. Skończone 15 lat, osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę opiekuna prawnego na udział w warsztatach i koncertach w przestrzeni miejskiej.
2. Znajomość gry na wybranym instrumencie lub umiejętności wokalne w stopniu dobrym.
3. W przypadku gry na instrumencie istnieje konieczność jego posiadania podczas warsztatu.
4. Zgłoszenie na warsztaty odbywa się poprzez wypełnienie karty zgłoszenia oraz przesłanie jej drogą elektroniczną na adres: gok.dyrektor@gmail.com lub pocztową na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Lubniewicach ul. Jana Pawła II 51b
69-210 Lubniewice. O wyborze uczestników decyduje Organizator i Prowadzący. Nie ma możliwości odwołania się od tej decyzji.
5. Uczestnik wyraża zgodę na udział we wskazanych w opisie wydarzeniach.
6. Uczestnik bierze udział w warsztatach i wydarzeniach na swoją odpowiedzialność, bądź pozostaje pod opieką osoby pełnoletniej.
7. Uczestnik pokrywa koszty dojazdu na warsztaty oraz ewentualne koszty pobytu.
8. Uczestnik warsztatów i pozostałych wydarzeń wyraża zgodę na publikowanie jego wizerunku w celach promocyjnych i reklamowych wydarzenia.
9. Wypełnienie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją wszystkich powyższych postanowień Warunków uczestnictwa.

Miejsce wydarzenia: pomieszczenia Gminnego Ośrodka Kultury w Lubniewicach,
ul. Jana Pawła II 51b; Park Miłości w Lubniewicach, scena główna Festiwalu

  IMG_0127 mosttt  IMG_0136  IMG_0193

W ramach projektu powołany do życia został Szlak Michaliny Wisłockiej.

Mamy nadzieję, że będzie to dla Lubniewic unikatowy produkt, a dla turystów kolejna atrakcja.

Zapraszamy do korzystania ze Szlaku.

                 szlka2            szlka  IMG_1805  IMG_1788        IMG_1809    IMG_1803

PLENER MALARSKI

W ramach projektu „Oblicza Kultury- od korzeni po współczesność” w ramach Funduszu Małych Projektów w Euroregionie pro Europa Viadrina.
IMG_0146  IMG_0153  IMG_0144  IMG_0142
logo5  222222222  1111111