Projekty dofinansowane przez MKiDN

Podsumowując…

13 grudnia Wspólnie Sztukowaliśmy, czyli…podsumowaliśmy realizację projektu „Odbiorca i twórca czyli surfArt” dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach imprezy obejrzeliśmy film, który powstał na zajęciach filmowych. Odbył się wernisaż wystawy fotograficznej. Zaprezentowali się najmłodsi tancerze.

Spotkanie było okazją do podziękowania instruktorom i partnerom projektu.

Pięknym finałem był spektakl muzyczno- taneczny.

Jeszcze raz przypomnijmy, co oferowaliśmy w ramach realizacji projektu:

– zorganizowaliśmy wyjazd: dla gimnazjalistów i osób dorosłych na operę „Carmen” w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz lekcję muzealną i poznanie kolekcji Muzeum Narodowego w Poznaniu; ta sama grupa odbiorców  wysłuchała koncertu symfonicznego „Eros i Tanatos” w Filharmonii w Gorzowie Wielkopolskim; uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli balet „Dziadek do orzechów” w Teatrze Wielkim w Poznaniu i wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Poznaniu; najmłodsi- przedszkolaki poznały zbiory Muzeum Lubuskiego, a gimnazjaliści obejrzeli jedną z wystaw w BWA w Gorzowie Wielkopolskim

– zorganizowaliśmy w siedzibie GOK Poranek Muzyczny oraz Spotkania z jazzem

– cyklicznie odbywały się zajęcia taneczne dla dzieci, zajęcia filmowe dla gimnazjalistów i fotograficzne dla osób dorosłych

– weekendowo można było skorzystać z warsztatów filcu, Wariacji Instalacji, warsztatów HIP HOP TOTALNIE oraz warsztatów wokalnych, tanecznych, aktorskich, na bazie których powstał spektakl muzyczno- taneczny

Działo się więc bardzo dużo. Cieszymy się, że mieszkańcy naszej gminy zetknęli się z kulturą wysoką i doświadczyli bycia twórcami. Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego dziękujemy za dofinansowanie i wdrożenie programu Kultura Dostępna, który stwarza możliwość  tworzenia wartościowej oferty instytucjom kultury w małych miejscowościach.
Kultura-dostepna_mkidn
Projekt Dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Surfujemy po kulturze…

 Jesteśmy prawie na półmetku naszej jesiennej przygody z kulturą w ramach realizacji projektu „Odbiorca i twórca czyli surfArt”. Odbywają się zajęcia filmowe, fotograficzne, taneczne.

Rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w Poranku Muzycznym „W 90 minut dookoła świata”, to był smakowity kąsek klasycznego wykonania nie tylko klasyki, ale i utworów znanych w zupełnie innych aranżacjach. Świetna konferansjerka i wprowadzenie elementów animacyjnych sprawiły, że dla młodych odbiorców była to świetna muzyczna zabawa. To doskonały sposób na zdobywanie serc młodych melomanów.

Uczniowie gimnazjum są po pierwszym Spotkaniu z jazzem w ramach Małej Akademii Jazzu. Było to niezwykle wartościowe spotkanie, które łączyło przekazanie wiedzy muzycznej z koncertem i elementami animacyjnymi. Mamy nadzieję, że w ten sposób młodzież pozna obszar muzyki na co dzień im niedostępny.

Przed nami jeszcze kilka warsztatów oraz wyjazdy do teatru, filharmonii, muzeum.

Jak na jesień przystało w naszej gminie sypnęło nie tylko liśćmi, ale i kulturą dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kultura-dostepna_mkidn

Projekt Dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Udało się!
Otrzymaliśmy dofinansowanie (43000,00 zł) z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Kultura Dostępna. Dzięki temu wzbogacimy nasze działania . Projekt „Odbiorca i twórca czyli surfART” to oferta umożliwiająca swobodny rozwój artystyczny dzieci, młodzieży i osób dorosłych w obszarze odbioru i tworzenia. Projekt ma charakter interdyscyplinarny, rozwijający kreatywność i potrzebę obcowania z kulturą. Daje możliwość znalezienia własnej ścieżki rozwoju. Będzie to mogło nastąpić dzięki organizacji zajęć i warsztatów:  taneczne, filmowe, rękodzielnicze, plastyczne. Niezwykle istotnym elementem projektu jest uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych o wysokim poziomie artystycznym (koncerty, wystawy, spektakle teatralne, operowe, baletowe). Naszymi partnerami w projekcie są: Zespół Szkół Samorządowych w Lubniewicach oraz Samorządowe Przedszkole w Lubniewicach. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w projekcie. Wkrótce ogłosimy nabór na zajęcia oraz wyjazdy.

Kultura-dostepna_mkidn

Projekt Dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego


 

Rozpoczynamy realizację projektu dofinansowanego z MKiDN.
Właśnie podpisaliśmy umowę z firmą KORBUT z Sulęcina, która wygrała przetarg na wykonanie następujących zadań:

– przebudowa zaplecza kuchennego na garderobę
– montaż klimatyzacji w sali widowiskowej
– prace wodociągowe- podprowadzenie wody do pracowni plastycznej.

W przyszłym tygodniu przystąpi do działań.

 


DALEJ DO PRZODU…

 

Garderoba prawie gotowa, sala widowiskowa przygotowana do zakładania klimatyzacji. Zgromadziliśmy oferty dotyczące uzupełnienia sprzętu nagłośnieniowego. Czekać będziemy na oferty firm, które podejmą się poprawy akustyki naszej sali widowiskowej.

Wkrótce podzielimy się z Państwem naszym materiałem zdjęciowym.

 


 

KOLEJNA PORCJA ZMIAN

W ramach realizacji  projektu „Modernizacja obiektu GOK oraz doposażenie pracowni edukacyjnych” zakończyliśmy prace budowlano- instalacyjne, jesteśmy po odbiorze prac. Na parterze pojawiła się niewielka garderoba dla wykonawców. W sali widowiskowej mamy klimatyzację, a w pracowni plastycznej popłynęła woda z kranów- uczestnicy zajęć nie będą musieli już schodzić dwie kondygnacje niżej, aby umyć pędzle, palety, czy przynieść wodę.

Pracownia muzyczna wzbogaciła się o nowe, dodatkowe instrumenty- keyboard, pianino cyfrowe, uzupełniliśmy też sprzęt nagłośnieniowy. Dzięki temu uruchomić mogliśmy zajęcia z gry na pianinie.

W trakcie realizacji jest przygotowanie pomieszczenia biurowego na obsługę księgową oraz poprawa akustyki sali widowiskowej.

 

 


I TO JUŻ KONIEC

Zakończyliśmy realizację projektu „Modernizacja obiektu GOK oraz wyposażenie pracowni edukacyjnych”. Dzięki dofinansowaniu z MKiDN zainstalowaliśmy klimatyzację w sali widowiskowej oraz poprawiliśmy jej akustykę. W ten sposób zapewnimy komfort naszym odbiorcom oraz podniesiemy poziom prezentowanej oferty. Jedno z pomieszczeń adoptowano na garderobę dla wykonawców. Doprowadzono też wodę do pracowni plastycznej, co znacznie ułatwi prowadzenie i uczestnictwo w zajęciach plastycznych. Pojawiły się nowe instrumenty w pracowni muzycznej, dzięki temu mogliśmy rozszerzyć naszą ofertę o naukę gry na pianinie, zajęcia prowadzone są przez nauczyciela ze szkoły muzycznej. Uzupełniliśmy też sprzęt nagłaśniający. Czujemy satysfakcję, że obiekt, z którego korzystają mieszkańcy gminy staje się nowoczesną instytucją kultury.