Wigilijna opowieść - widowisko plenerowe

Wigilijna opowieść

19.12.2009 r. o godz. 16:00 na lubniewickim rynku odbyło się widowisko plenerowe pt. „Wigilijna opowieść”.

Wigilijna opowieść to rodzaj widowiska kolędniczego zrealizowanego w konwencji teatru ulicznego.

Grupa aktorów – szczudlarzy tworzyła klimat świąteczno-noworocznej przypowieści przy użyciu materiałów pirotechnicznych i ognia oraz warstwy muzycznej, na którą składają się piękne kolędy i pastorałki.

Przedświąteczny Jarmark Rękodzielnictwa

Przedświąteczny Jarmark Rękodzielnictwa i Wyrobów Artystycznych

Dnia 06.12.2009r. od godziny 11:00, w sali widowiskowej GOK rozpoczął się

Nadworny Kucharz Świętgo Mikołaja

Nadworny Kucharz Świetego Mikołaja

05.12.2009 r. o godz. 16.00 odbył się występ dla dzieci w wykonaniu Teatru Muzycznego „Loża”.

Zaprosiliśmy wszystkie dzieci w najbardziej tajemnicze miejsce, czyli do fabryki prezentów oraz gwiazdkowej kuchni Świętego Mikołaja.

Listopad w GOK POD MORWĄ

LISTOPAD W „GOK POD MORWĄ”

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą Gminnego Ośrodka Kultury „Pod Morwą” w Lubniewicach. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Szczegółowy plan planowanych imprez znajduje się pod spodem.

Dzień borowika

DZIEŃ BOROWIKA- 17 PAŹDZIERNIKA

Niestety, z powodu pogody impreza została przeniesiona do pomieszczeń GOK-u. To był dzień dedykowany lubniewickiej tradycji. To przecież okolice naszego miasteczka słyną w wielu rejonach Polski z lasów pełnych grzybów.

Dzień polski

DZIEŃ POLSKI- OD HISTORII I TRADYCJI PO WSPÓŁCZESNOŚĆ- 7 LISTOPADA

Dzień Polski był forma uczczenia Święta Niepodległości. Ponieważ w Gliśnie od kilku lat proponuje się obchody tego święta w bardzo pięknym patriotycznym wymiarze, dlatego też postanowiliśmy zorganizować imprezę, która byłaby zupełnie inną, dopełniającą propozycją.

Kabaret Paka

Kabaret Paka w Lubniewicach

21.11.2009r. odbył się występ kabaretu Paka z Jeleniej Góry.

Bachanalia

BACHANALIA JESIENNE SPOTKANIA PRZY WINIE 26 WRZEŚNIA

To pierwsze tego typu spotkanie na lubniewickim rynku. Impreza miała nawiązywać do tradycji regionu. Szlak winnic jest wizytówką lubuskiego, warto o tym pamiętać również w Lubniewicach.

Jarmark

PRZEDŚWIATECZNY JARMARK RĘKODZIELNICTWA I WYROBÓW ARTYSTYCZNYCH- 6 GRUDNIA

W sali widowiskowej GOK-u zrobiło się przedświątecznie. Wystawców było niewielu, ale dzięki nim lubniewiczanie mogli dokonać zakupów niecodziennych.