Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne – zapisy ruszyły!!!

Od roku szkolnego 2017/2018 zajęcia plastyczne w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubniewicach będzie prowadziła Pani Agnieszka Krawczyk.

Agnieszka Krawczyk, absolwentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. St. Strzemińskiego. Od ponad 7 lat tworzy unikatową biżuterię artystyczną, a od dwóch lat prowadzi w Gorzowie Wielkopolskim autorską pracownię biżuterii  https://www.facebook.com/artreyu/  Zaangażowana w artystyczne życie miasta prowadzi wiele warsztatów otwartych dla mieszkańców. Czynnie współpracuje z Pracownią Artystyczną „Portato”, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Moje warsztaty oparte są o metody pozwalające stworzyć takie warunki i wykorzystać metody, by zarówno dzieci jak i osoby dorosłe miały możliwość w niepowtarzalny sposób, odkrywczo  i indywidualnie cieszyć się rozwojem plastycznym. Różnorodność bodźców, ciekawe techniki, formy działania, z których każda ma inne wartości ekspresyjne pozwalają na poznanie podstawowych problemów plastycznych oraz rozwijanie wrażliwości widzenia, dostrzegania i odbioru, rozwijają umiejętność wnikliwej, wszechstronnej obserwacji, spostrzegawczości, pamięci wzrokowej, dokonywania samodzielnej trafnej oceny zjawisk, rozwijają wrażliwość na formy, barwy, sytuacje przestrzenne, światło, ruch, zapoznają z  podstawowymi dziedzinami sztuk plastycznych, jak: malarstwo, rzeźba, architektura, grafika, scenografia, tkactwo, wzornictwo przemysłowe.