WYJAZDY DO FILHARMONII I OPERY

12 maja najmłodsze dzieci wraz z rodzicami zaprosimy na wyjazd do Filharmonii Gorzowskiej na koncert familijny „Grupa MOCARTA dzieciom”
Grupa MoCarta to jedyny kwartet smyczkowy w Polsce, który słynie nie tylko z doskonałych występów muzycznych, ale również z ogromnego poczucia humoru. Czwórka muzyków od wielu lat wiedzie prym na scenach muzycznych i kabaretowych. Korzystając z dobrodziejstw wszelakich gatunków muzycznych – począwszy od utworów klasycznych, w tym i tych napisanych przez ich patrona Wolfganga Amadeusza Mozarta, poprzez przeboje operetkowe, muzykę ludową z całego świata, covery z repertuaru gwiazd popu i rocka, aż do elementów muzyki elektronicznej – artyści zaskakują publiczność nowymi i zabawnymi aranżacjami oraz nieoczywistymi zestawieniami repertuaru. Łącząc i przeplatając ze sobą różne gatunki i rodzaje muzyki, tworzą jedyny w swoim rodzaju spektakl, który słucha się i ogląda z jednakową przyjemnością, niezależnie od wieku.

WYKONAWCY:
Grupa MoCarta:
Filip Jaślar / I skrzypce
Michał Sikorski / II skrzypce
Paweł Kowaluk / altówka
Bolesław Błaszczyk / wiolonczela

Zapisy na wyjazd prowadzi Samorządowe Przedszkole w Lubniewicach.
Wyjazd godz. 10.40

25 maja grupę osób dorosłych zaprosimy do Filharmonii Gorzowskiej na koncert „Bo we mnie jest seks. Piosenki Kaliny Jędrusik”
Niezapomniana artystka i aktorka była kobietą o wielu twarzach. Nie przystawała do żadnych kanonów czy utartych kobiecych typów. Swoją ekstrawagancją budziła skrajne emocje – od zachwytu do potępienia. Symbol seksu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, skandalistka, prowokatorka i barwny rajski ptak na tle ówczesnej szarej peerelowskiej rzeczywistości. Jednocześnie niezrównana interpretatorka piosenek Kabaretu Starszych Panów. Kochali ją widzowie, słuchacze piosenek, publiczność teatralna i twórcy. Oprócz Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego pisali dla niej najlepsi poeci i kompozytorzy: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Krzysztof Komeda, Adam Sławiński. Dziś jej wizerunek jest już legendą, a samą artystkę wspominamy bez kontrowersji, za to z nostalgią, podziwem i w najlepszych słowach – wybitna, niepowtarzalna, niezastąpiona. Taką właśnie Kalinę Jędrusik wspominać będziemy również podczas tego wyjątkowego koncertu, słuchając jej najbardziej znanych piosenek.

WYKONAWCY:
Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej
Jacek Kraszewski / dyrygent
Marcin Partyka / kierownictwo muzyczne, aranżacje, fortepian
Śpiew:
Jagoda Stach
Anna Federowicz
Aurelia Luśnia
Karolina Łopuch
Joanna Oleś
Klaudia Kuchtyk
Janusz Gast / scenariusz i reżyseria
Bogusław Sobczuk / prowadzenie

Zapisy: biuro GOK, tel. 957557639
Wyjazd godz. 17.40

1 czerwca zaprosimy dzieci z klas I-V na wyjazd do Opery na Zamku w Szczecinie na operę „Historia najmniej prawdopodobna”
Bohaterem opery jest Czas i jego widomy kształt – Zegar zamieszkujący na operowej wieży zamkowej. To Czas jest czymś „najmniej prawdopodobnym”, Zegar zaś jest jednym z jego reprezentacji, także świadkiem czasu, instrumentem ukazywania obrazów w czasie spektaklu. Akcja toczy się w różnych przestrzeniach Opery na Zamku. Kolejne sceny w różny sposób odnoszą sie do tematu czasu i stanowią kolejne obrazy wytwarzane w pełnych godzinach przez niezwykły zegar. Owe obrazy ilustrowane sa za pomoca rozmaitych, czesto nietypowych instrumentów, ruchu tancerzy oraz projekcji multimedialnych.

Zapisy prowadzi Szkoła Podstawowa w Lubniewicach.
Wyjazd 14.00

Poza wyjazdami 19 maja będzie można obejrzeć w sali widowiskowej GOK musical „Przystanek Hollywood” . Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: biuro GOK, tel. 957557639

Kultura-dostepna_mkidn