Szkolenie „Jak tworzyć wnioski do programów dotacyjnych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

zakres szkolenia:

-Po co i dlaczego piszemy wnioski do programów dotacyjnych?

– Kiedy warto tworzyć projekt i pisać wniosek?
– Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
– Programy realizowane przez państwowe instytucje kultury
– Inne (wybrane) źródła finansowania projektów kulturalnych, w tym dotacje finansowane przez podmioty niepubliczne
– Gdzie szukać informacji o naborach?
– Jak przebiega procedura oceny wniosków w programach MKiDN?
– Tworzenie projektu jako proces twórczy
– Od pomysłu do projektu, od projektu do wniosku
– Formularz wniosku jako narzędzie komunikacji z ekspertem
– Jak napisać wniosek, żeby “trafiał” w kryteria?
– Jak tworzyć budżet projektu?
– Jak unikać błędów formalnych?
– Jak zorganizować pracę nad wnioskami w instytucji?
– Omówienie wybranych programów dotacyjnych – wskazanych przez instytucję

– Konsultacje indywidualne

Prowadzący:
Nazywam się Paweł Kamiński. Od wielu lat uczestniczę, w różnych rolach, w projektach realizowanych w obszarze kultury, zarówno o charakterze lokalnym czy regionalnym, jak i ogólnopolskim. Oprócz tego zajmuję się tworzeniem i dostarczaniem specjalistycznych treści oraz prowadzeniem i organizowaniem szkoleń dla pracowników samorządowych instytucji kultury.

Od 2015 r. prowadzę serwis internetowy MenedżerKultury.pl, jestem również autorem publikacji książkowej pt. “Samorządowa instytucja kultury. Instrukcja obsługi”. Jestem zarówno praktykiem, jak i teoretykiem w swojej dziedzinie. Przez 11 lat zarządzałem instytucjami kultury, a oprócz działalności trenerskiej i eksperckiej piszę doktorat z ekonomii poświęcony działalności instytucji kultury.