PODSUMOWANIE KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

• Dodano: 04•09•2013
Czerwiec przyniósł podsumowanie naszych konkursów plastycznych. W tym roku zaproponowaliśmy trzy konkursy ogólnopolskie: ŚWIAT NA TKANINIE; WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO W GRAFFITI; W ŚWIECIE BARW, FANTAZJI I FANTASTYKI. Zorganizowaliśmy wspólną wystawę nagrodzonych, wyróżnionych i zakwalifikowanych do wystawy prac. Bardzo dużym powodzeniem cieszył się konkurs W ŚWIECIE BARW, FANTAZJI I FANTASTYKI, ma on bowiem kilkuletnią tradycję. Nadesłano 311 prac, nagrodzono 17, wyróżniono 16, do wystawy zakwalifikowano 54. Na konkurs przysyłano prace w 5 kategoriach, od przedszkolaków po licealistów. Wystawa była imponująca, feria barw i fantazji. Wśród laureatów i wyróżnionych znalazły się przedszkolaki pracujące na zajęciach plastycznych w GOK: Zuzia Gatzka, Maciej Siwiński, Ania Siwińska. Drugi raz odbywało się u nas podsumowanie wojewódzkiego konkursu Wiedzy o Sztuce, który jest organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim, w szczególności przez p. Danutę Przybysz. Przy okazji tego święta wiedzy i talentu przedstawiciel Kuratorium Oświaty p. Ewa Rawa pogratulowała nam przyznania tytułu Miejsca Odkrywania Talentów. Jest to wyróżnienie dla placówek, które przyczyniają się do odkrywania, promowania i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Miłym akcentem były występy młodych artystów z naszej gminy. Przedszkolaki zaprezentowały uroczy spektakl o Brzydkim Kaczątku, mogliśmy podziwiać Teatr kukiełkowy z ZSS w Lubniewicach oraz wokalistów z GOK.