Koncert HooDoo Band

Koncert odbył się 19 listopada 2010 o godzinie 19:00.

Informację o zespole:

Nazwa zespołu pochodzi od tytułu bluesowego standardu – „Hoodoo Man Blues“. Zespół założyli trzej przyjaciele: Bartosz Niebielecki, Bartłomiej Miarka i Tomasza Nitribitt, co było wynikiem częstych koncertów podczas wrocławskich jam sessions. HooDoo ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach, m.in. „Rawa Blues Festival”, „Jimiway Blues Festiwal” i „Jesień z Bluesem” oraz na festiwalu w Dreźnie, Zittau, Sumperk i we Lwowie. Zespół zdobył pierwszą nagrodę na III Festiwalu Form Muzycznych w kategorii Jazz/Blues. Został także ogłoszony ‚Odkryciem Roku 2007’ w ankiecie przeprowadzonej przez „Okolice Bluesa” i doceniony przez czytelników czasopisma „Twój Blues” w ankiecie „Blues Top 2007”

Skład zespołu:

Tomasz Nitribitt (voc/harp) – charyzmatyczny wokalista i harmonijkarz, z niepowtarzalną barwą głosu, odkryty przez Jacka Barana. Przed wstąpieniem do grupy, był członkiem formacji Sufit. W Hoodoo Band jest autorem tekstów i współautorem większości kompozycji. W wolnych chwilach student filologii klasycznej.

Alicja Janosz (voc) – zwyciężczyni pierwszej edycji polskiego „Idola“. Już jako dziecko występowała w musicalu „Piotruś Pan“ w Teatrze Muzycznym „Roma“. Jest laureatką programu telewizyjnego „Szansa na sukces“ z udziałem Kayah, a obecnie (po kilkuletniej przerwie na poszukiwanie własnej drogi muzycznej) pracuje nad solowym albumem, na którym będzie można usłyszeć również muzyków z Hoodoo Band.

Patrycja Łacina-Miarka (voc) – od 2003 roku aktorka Wrocławskiego Teatru Lalek. Absolwentka Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i Szkoły Wokalnej w Poznaniu. Jako aktorka ma na koncie liczne role teatralne, współpracowała z Janem Peszkiem, Krzysztofem Kolbergerem, Joanna Szczepkowską…

Krzysztof Borowicz (keyb) – ukończył średnią Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, w klasie fortepianu. Obecnie jest studentem na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie fortepianu. Jest pasjonatem technik studyjnych, aranżacji oraz kompozycji. Jest również członkiem grupy „The Crackers“.

Bartek Miarka (guitar) – gitarzysta poszukujący inspiracji głównie w bluesie, rocku, soulu i jazzie oraz w muzyce etnicznej. Jego najwięksi idole to Eric Clapton, Albert Collins, Albert King, B.B. King, Stevie Ray Vaughan, Cream, Pink Floyd, Roger Waters i Derek Trucks Band. Pierwszy zespół w którym grał to „59-700”, który Bartek założył ze swoimi kolegami z rodzinnego miasta. Obecnie ma na swoim koncie wiele koncertów z takimi muzykami jak Carlos Johnson, Jurek Styczyński, Sebastian Riedel, Anika, Natural Dread Killaz, Alicja Janosz czy Hoodoo Band, którego jest współzałożycielem.

Andrzej Stagraczyński (bass guitar) – basista od wielu lat związany z wrocławskim środowiskiem muzycznym. Brał udział w wielu koncertach i nagraniach w kraju i zagranicą. Obecnie, oprócz zespołu HooDoo Band, gra w zespole Stare Dobre Małżeństwo.

Bartosz „Mr Shuffle” Niebielecki (drums) – współzałożyciel grupy, kompozytor, a przede wszystkim producent albumu. Młody perkusista, który swój pierwszy koncert zagrał, mając 12 lat. Ma na swoim koncie współpracę z gwiazdą bluesa z Chicago Carlosem Johnsonem, a także wiele koncertów zagranych z Wojtkiem Karolakiem, Leszkiem Cichońskim, Anthimosem Apostolisem, Robertem Szewczugą i Jackiem Baranem. Obecnie, poza HooDoo gra również w J.J.Band, The Crackers oraz z L.U.C.iem.

pl.wikipedia.org, www.myspace.com/hoodooband