FOLKOWE LUBNIEWICE

Folkowe Lubniewice to projekt, który będziemy realizować po raz czwarty. Usytuowanie Lubniewic, pochodzenie mieszkańców sprawiło, że jest to prawdziwy tygiel kulturowy. Celem projektu jest pokazanie i doświadczenie wielukulturowości terenu pogranicza. Wydarzenie to stanowi doskonałą okazję do kształtowania postaw tolerancji i poszanowania wobec różnych kultur, tradycji, narodowości czy grup etnicznych. Proponowane wydarzenia mają też wzbudzić w odbiorcach refleksję, iż w obecnym świecie pojecie dziedzictwa kulturowego nabiera nowego znaczenia i wymiaru. Staramy się aby pojęcie folku miało szeroki kontekst, dlatego co roku tworzymy ofertę pozwalajacą doświadczyć różnorodności tego obszaru. W tym roku proponujemy jarmark rękodzieła i spotkanie z lokalną potrawą. Dla młodszych i starszych odbiorców przygotujemy folkowe stoiska interaktywne, będzie mozna lepić z gliny i toczyć na kole garncarskim, wykonać folkowe zakładki i ozdobić koszulkifolkowymi motywami. Nie ma folku bez muzyki. W tym roku wysłuchamy i zobaczymy wokalistów, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lubniewicach. Zaprezentuje się Zespół Ludowy Moraczewo. Muzykę trzech kultur zaprezentują Siostry Matkowskie z zespołem. Połączeniem kultury polskiej i ukraińskiej będzie koncert zespołu DAGADANA. Wieczór zakończy Edi Sanchez z zespołem. Do zobaczenia 29 lipca na lubniewickim rynku od godziny 13:00.

PROGRAM:

• 13:00 – Jarmark Folkowy