Zapraszamy na niezwykle klimatyczny koncert w wykonaniu zespołu Trupięgi.
Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami.
Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami…
Trupięgi powstały w zasadzie w formie prezentu urodzinowego, ale pomysł, przypadł nam do gustu tak bardzo, że kontynuujemy projekt, rozwijamy go i koncertujemy z nim z sukcesami. Nazwa zespołu zapożyczona jest od tytułu jednego z wierszy Bolesława Leśmiana, a teksty w olbrzymiej większości są właśnie tegoż autora.
Poezję interpretujemy na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób, czasami na przekór, czasami wprost.i Można było już usłyszeć i zobaczyć „na żywo” m.in. w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, w Krakowskim Salonie Poezji w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie (pierwszy koncert), podczas słynnego festiwalu w Piwnicy Kany, podczas Ińskiego Lata Filmowego, w wielu klubach, salach koncertowych, schroniskach, w domach kultury, knajpkach, w gąszczu leśnym, w starych stodołach w bibliotekach i w innych miejscach, czasami bardzo nietypowych. Zagraliśmy na kilku festiwalach takich jak: AkuStyczeń, transVocale, Folklorum, II Noc Kultury, a także zagranicą na: Liederlauschen am Rand – Das Open Air Festiwal w Berlinie, Liederlauschen am Rand – Oderaue.
Trupięgi mają też swój mały, objazdowy, klimatyczny festiwal, który pod nazwą „Dziejba Leśna” jest spontanicznym spotkaniem ludzi zakochanych w muzyce, poezji, naturze i medytacji.

15 maja 2020 ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „lesman BOSO”

Skład zespołu:
Katarzyna Gardzejewska – głos